Shelly 1

Last Updated on 10 maart 2021 by Syds

in deze blog leg ik stap voor stap uit hoe je een Shelly 1 integreert en werkend krijgt in Domoticz

Benodigdheden:

  • Lamp, fitting, tweeling snoer, stekker
  • Schroevendraaier
  • Shelly 1

Reeds geïnstalleerd en up-and-running:

  • Domoticz
  • MQTT
  • MQTT-pluginn voor Domoticz
  • 2.4Ghz WIFI-netwerk benaderbaar via andere SSID als je 5Ghz netwerk
  • Smartphone

Stappenplan

Stap 1. Testopstelling gemaakt:

    Fase gecombineerd op L en I

    Nul gecombineerd met nul lamp op N

    Fase lamp op O

Stap 2. Shelly app gedownload van Play store en account aangemaakt

Let op! Connect Smartphone aan 2.4Ghz WIFI !!

Stap 3. Room Test aangemaakt

Stap 4. Naar nieuwe devices laten zoeken, SSID (van 2.4Ghz netwerk) en wachtwoord van router ingevuld

Stap 5. Shelly 1 wordt gevonden en toegevoegd. 

Stap 6. Als eerste de firmware geupdated naar de laatste versie

Stap 7. Daarna onder Device information het ip-nummer opgezocht

Stap 8. Website van Shelly geopend in browser mbv ip-adres uit vorige stap

Stap 9. Onder ‘Internet & Security’ de optie ‘Advanced-Developer Settings’ geopend

Stap 10. Hier de MQTT settings ingevuld:

Stap 11. De Shelly plugin van Github geinstalleerd in /home/pi/domoticz/plugins/Shelly_MQTT met het commando

git clone https://github.com/enesbcs/Shelly_MQTT.git

daarna Domoticz opnieuw opgestart

Stap 12. Op Hardware tab Shelly MQTT plugin toegevoegd

Daarna werd de Shelly 1 automatisch als apparaat toegevoegd:

Stap 13. Schakelaar hernoemd

Stap 14. Getest en werkt !

2 gedachten over “Shelly 1

  1. Rob de Kleijn zegt:

    Hallo Syds,

    ik heb deze procedure gevolgd om een Shelly Plus 2PM en een Shelly Mini Gen3 (zo’n kleintje) MQTT met Domoticz te laten praten. Heb alles volgens procedure gedaan. In de Hardware kan ik Shelly MQTT toevoegen (de twee Shelly’s zijn in de lucht en hebben MQTT enabled).
    Er worden geen devices aangemaakt in Domoticz.

    Kijk ik in MQTT Explorer dan zie ik wel verkeer langskomen van shellyplus2pm-2cbcbb2daa68 en van shelly1minig3-3030f9eaeb08. vergeet ik iets ? of zijn de twee shelly’s niet compatible met deze Plugin ?

    De reden is dat ik ze niet naar Tasmota kan flashen (daar zit een goede MQTT Koppeling met Domoticz in)

    Alvast dank voor reactie
    Rob

    Beantwoorden
    1. Syds zegt:

      Rob,

      Hoe je de Shelly Plus 2PM kunt flashen met Tasmota heb ik het vorige bericht beantwoord. De Shelly Mini Gen3 kun je ook met Tasmota flashen, gebruik hiervoor de tasmota32c3.bin file. De template is {“NAME”:”Shelly Plus1Mini”,”GPIO”:[320,32,0,4736,0,0,0,224,0,0,192,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0],”FLAG”:0,”BASE”:1,”CMND”:”AdcParam1 2,10000,10000,3350″} Ook hiervoor geldt dezelfde opmerking als in mijn vorige bericht m.b.t. firmware versie en de mogelijkheid om OTA te flashen.

      Als je toch de Shelly met stock firmware wilt blijven gebruiken, in de plugin wordt op basis van een aantal velden uit het MQTT bericht gedetermineerd wat voor type Shelly het is. Het kan best zijn dat de 2PM en/of mini niet wordt gedetecteerd omdat deze andere waarden genereert in het MQTT bericht. De Shelly plugin die je van Github kunt downloaden (https://github.com/enesbcs/Shelly_MQTT) is de laatste twee jaar ook niet meer bijgewerkt, en de 2PM en mini staan ook niet bij de ondersteunde devices. Wellicht dat met een kleine aanpassing van de plugin ik de 2PM en mini toch aan de praat kan krijgen, maar dan heb ik van beide het volledige MQTT bericht nodig. Kun je die delen?

      Syds

      Beantwoorden

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *